Naše služby

Čistenie laserom - ako to funguje?

Čistý rovný povrch je základným predpokladom úspešných a trvanlivých zváraných a lepených spojov. Diely sú však pred spájaním často znečistené, zoxidované alebo opatrené ochrannými vrstvami. Tu pomôže laser: pretože tento bezkontaktný nástroj z dielov v priebehu niekoľkých sekúnd odstráni nečistoty, oxidáciu a funkčné vrstvy. A to napr. iba v mieste spoja alebo tam, kde už funkčná vrstva nie je potrebná. Funguje to takto: pulzy s vysokými špičkovými pulznými výkonmi odparujú tenké vrstvy bez toho, aby ovplyvnili obrobok. Nadväzujúce procesy, ako je napríklad spájanie, prebiehajú homogénnejšie, rýchlejšie a sú úplne reprodukovateľné. Spoje sú čisté a vydržia dlhšie. Okrem toho je možné prípravu spojov pomocou svetla plynule integrovať do priemyselnej sériovej výroby, pretože dáta je možné ľahko prenášať prostredníctvom rozhrania.

Priemysel

Čistenie priemyselných, plastikárskych, gumárenských, potravinárskych a iných foriem. Bezkontaktná, šetrná a ekologická technológia spĺňajúca najvyššie požiadavky na čistotu.

 

Odstránenie korózie a hrdze

Odstraňujeme povrchovú koróziu z kovových materiálov – hrdzu, oxidáciu hliníka, medi atď. za účelom prípravy na zváranie, lepenie atď. Medzi časté kovy, ktoré môžu rezivieť patrí železo, liatina, kované železo alebo oceľ.

 

Odstránenie farieb a lakov

Odstránenie farieb a laku pomocou lasera je veľmi šetrné riešenie, nedochádza k narušeniu základného povrchu, je možné ho aplikovať aj na moderné sendvičové diely z hliníkového plechu.

Historické predmety

Pri predmetoch so značnou historickou hodnotou je najdôležitejšie zachovanie pôvodného zdravého povrchu, prípadne zachovanie čiastočnej patiny.

 
 

Veteráni, automobily...

Bezkontaktné čistenie je veľmi vhodné pre zložitejšie tvary povrchov ako je rebrovanie vzduchom chladených motorov, mriežok, kontúr. Nedochádza k poškodeniu vnútorných plôch motora a iných súčastí.

 

Grraffiti, architektúra

Reštaurovanie múrov, pieskovca, žuly, mramoru a mnohých ďalších. Hlavnou výhodou čistenia historických budov a múrov je zachovanie podkladového materiálu, ktorý zostáva na rozdiel od nečistôt nedotknutý.

 

Zbrane, nože, šperky

Príprava historických predmetov na renováciu, načernenie, odstránenie mastnoty, laku alebo farby.

 

Gastronómia

Čistenie kuchýň ale aj priemyselných strojov v gastro výrobe a ich prevádzok. Vyčistíme mastnoty zo všetkých povrchov, strojov, udiarní, dlaždíc, platní, grilov, odsávaní  ktoré sú znečistené od kuchynského oleja a tukov.

Máte záujem o naše služby? Kontaktujte nás...